آجیل شب یلدا

پسته

19 ژانویه 2021

آجیل شب یلدا چیست و چه مواردی را شامل می‌شود؟

آجیل شب یلدا : یکی از سنت‌های زیبای ایرانیان از قدیم تا به امروز، جشن گرفتن در بلندترین شب سال، یعنی شب یلدا است. شب یلدا نماد جمع شدن خانواده‌ها در کنار یکدیگر است که هر کس از دورترین نقاط هم خود را به خانه بزرگترها رسانده تا در کنار خانواده خود در بلندترین شب سال به جشن بزرگی بپردازد. یکی از مهم‌ترین ملزومات شب یلدا فراهم کردن یک آجیل تمام عیار است که افراد خانواده از آن استفاده کنند.

در ادامه باید گفت در نظر داشته باشید که طبع آجیل‌های شب یلدا اصولا گرم بوده و برای شب‌های طولانی زمستانی و سرد بسیار مناسب است. آجیل شب یلدا می‌تواند شامل موارد مختلفی باشد که بهترین آنها را در این مطلب برای شما شرح خواهیم داد.

فروش عمده پسته در بازار پسته نئوفارم

 

پسته در آجیل؛ شاه محبوب میان آجیل‌های یلدا

پسته خندان، پسته خام، پسته اکبر و… همه و همه از محبوب‌ترین آجیل‌های ایرانیان است. می‌توان گفت کمتر کسی را پیدا می‌کنید که از پسته خوشش نیاید. پس طبیعتا محبوب‌ترین آجیل شب یلدا پسته است که اگر بتوان پسته تازه پیدا کرد و در آجیل شب یلدا ریخت قطعا خوشمزگی آن را دو برابر خواهد کرد. پس اگر به دنبال خوشحال کردن خانواده خود در بلندترین شب سال هستید به هیچ عنوان پسته را فراموش که نکرده هیچ، پسته را به میزان بیشتری در آجیل خود قرار دهید.

 

>>> خرید عمده پسته احمد آقایی <<<

 

بادام هندی؛ شاهزاده آجیل‌های یلدا

از گذشته تا به امروز بادام هندی همیشه و همیشه جز برترین و البته گرانترین آجیل‌ها بوده است. برای همین مناسبتش فرق نمی‌کند، بادام هندی پای ثابت همه آجیل‌ها خواهد بود. این آجیل خوشمزه انواع مختلفی دارد که نوع شور آن همواره مورد استقبال بیشتری قرار می‌گیرد. در نظر داشته باشید با توجه به قیمت تقریبا بالای بادام هندی، این آجیل را کمتر و به واسطه ظاهر زیبایش در آجیل یلدا قرار دهید تا نمای رنگی زیبایی را به مجموع آجیل‌های شما بدهد. این جمله را فراموش نکنید: بادام هندی تازه یک چیز دیگر است !

 

بادام؛ ملکه آجیل بلندترین شب سال

اگر به دنبال آجیلی هستید که خانواده خود را ذوق زده کنید به هیچ عنوان بادام را فراموش نکنید و در لیست خرید خود برای آجیل شب یلدا قرار دهید. بادام همیشه جز پر طرفدارترین آجیل‌ها بوده است و همواره جز اولین اقلامی است که در آجیل تمام می‌شود. بادام هم به واسطه محبوبیتش انواع مختلفی دارد که بهترین‌های آن برای یلدا انتخاب می‌شود.

اگر بادامی که خریداری می‌کنید برای سال‌های گذشته بوده و طعم تازگی را نداشته باشد طبیعتا کار دیگر آجیل‌ها را هم خراب کرده و استقبالی از آن نمی‌شود. در نظر داشته باشید که حتما به تازگی و تلخ نبودن خرید بادام برای یلدا توجه ویژه کنید.

 

فندق؛ فرزند آخر خانواده آجیل‌ها

فندق همانند دیگر آجیل‌ها از محبوبیتی مختص خود برخوردار است. البته باید گفت همیشه فندوق آخرین آجیلی است که بین مغزها باقی می‌ماند و این نشانگر محبوبیت کمتر آن نسبت به دیگر مغزهای آجیل یلدا دارد. اما با همه این توضیحات طرفداران پر و پا قرص خود را دارد که همیشه به دنبال فندوق در آجیل شب یلدا هستند.

در نتیجه با توجه به اهمیت به این افراد فندق را هم در لیست آجیل‌های خود قرار دهید تا مغزهای خوبی را دستچین کرده باشید. البته باید گفت که فندق در دو نوع محصول ارائه می‌شود، نوع اول آن با پوست بوده و نوع دوم آن بی پوست است که برای یلدا ترجیحا از نوع بی پوست آن استفاده کنید تا جلوه بهتری برای آجیل خود ایجاد کنید.

آجیل شب یلدا

تخمه؛ محبوب و پرطرفدار مثل همیشه!

اصلا مگر می‌شود شب یلدا باشد و به فکر خرید تخمه نباشید؟! تخمه همواره پای ثابت آجیل‌های ایرانی است. این آجیل پر طرفدار در کنار مغزهای آجیل یلدا ریخته می‌شود تا هم بتواند تعادل قیمتی برای خریدار ایجاد کند هم طبیعتا از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. به نحوی که می‌توان گفت امکان ندارد فردی در مهمانی شب یلدا باشد و حداقل چند تخمه را نشکند مگر اینکه برای او ضرر داشته باشد.

گفتنی است تخمه شب یلدا انواع مختلفی دارد و می‌توانید انتخاب‌های زیادی از جمله تخمه جابانی ( ژاپنی )، تخمه آفتابگردان، تخمه کدو و… داشته باشید که همه و همه از طرفداران پر و پا قرص خود برخوردار هستند و به راحتی جز اولین آجیل‌هایی است که باید مجددا ظرف آجیل را از آن پر کنید.

 

دیگر موارد از آجیل شب یلدا

در کنار رکن‌های اصلی آجیل شب یلدا موارد دیگری هم به آن اضافه می‌شود که می‌توان از نخود و کشمش همچنین انجیر، توت، الو و زردآلو و در کنار این موارد انواع میوه‌های خشک موجود در بازار اشاره کرد. همه این موارد در کنار آجیل‌های اصلی قرار داده می‌شود که هم رنگ بهتری در رنگین‌کمان آجیل ایجاد شود و هم طیف وسیعی از سلایق را بتوان پوشش داد تا در بلند‌ترین شب سال همه اعضای خانواده خوشحال بوده و شبی فراموش نشدنی را تجربه کنند.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *