فهرست مطالب

انواع پسته صادراتی

 

انواع پسته صادراتی : انواع پسته ایران در شهرهای مختلف کشور تولید و کشت می‌شود. اما از میان انواع پسته ایرانی، پسته صادراتی رفسنجان، طرفداران بیشتری دارد. پسته صادراتی، در واقع تعریفی است که برای انواع پسته‌های ایرانی که به تمامی وارد کنندگان پسته از ایران ارسال می‌شود گفته می‌شود که کیفیت‌های متنوعی را در بر می‌گیرد.

پسته‌های صادراتی ایران، نمونه‌های مختلفی دارند و هر کدام برای صادر شدن به کشور یا کشورهایی مناسب هستند. انواع پسته صادراتی ایران شامل: پسته اکبری، پسته بادامی، پسته کله قوچی، پسته احمد آقایی، پسته فندقی یا اوحدی، پسته شاه پسند، پسته عباسعلی، پسته خنجری و پسته مغز قرمز است.

 

انواع پسته صادراتی

در میان انواع پسته‌های صادراتی ایران ، بعضی جایگاه ویژه ای در صادرات دارند که از آن میان می‌توان پسته‌های اکبری، فندقی، بادامی، کله قوچی و احمد آقایی را نام برد. هر کدام از انواع پسته‌های صادراتی ایرانی به صورت مغز پسته و یا پسته خندان برای صادرات به سایر کشورهای جهان، مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این مقاله سعی داریم در مورد هر کدام از انواع این پسته‌های صادراتی، توضیحی مختصر ارائه کنیم.

 

انواع پسته

پسته صادراتی بادامی

یکی از انواع پسته‌های صادراتی ایران، پسته بادامی یا پسته سفید است. این پسته در استان‌های یزد و کرمان و خراسان تولید و کشت می‌شود اما تمرکز عمده تولید آن در استان خراسان است. پسته بادامی در زمره پسته‌های خندان و پرطرفدار به شمار می‌رود. سایزهای متداول این پسته از 26 آغاز می‌شود و تا سایز 38 هم در بازار موجود است.

از جمله ویژگی های پسته بادامی می توان به : میوه ی ریز ، ظاهر سفید ، پوسته ی کدر ، کشیده و بادامی شکل و قیمت مناسب اشاره کرد.

در چند سال اخیر کشورهای روسیه ، افغانستان و چین در میان انواع پسته ، پسته بادامی را بیشتر وارد کشور خود کرده اند.

 

حتما بخوانید : انس پسته چیست ؟

 

پسته صادراتی احمد آقایی

این نوع پسته در بازارهای جهانی بسیار پرطرفدار است. پسته احمد آقایی نیز از پسته‌های خندان به شمار می‌رود. سایزهای متداول این پسته صادراتی از از 23 آغاز می‌شود و تا سایز 32 ادامه می‌یابد. تمرکز تولید و کشت این پسته در استان کرمان است و بیشترین حجم تولید آن نیز در همین استان صورت می‌گیرد. این پسته مخصوص صادرات به بعضی از کشورهای اروپایی به ویژه کشور ایتالیا است.

از جمله ویژگی های پسته صادراتی احمد آقایی می توان به : رنگ سبز داخل پسته، قرمزی یکدست پوسته بیرونی، ابعاد نسبتا بزرگ و شکل کشیده و بادامی پسته احمدآقایی اشاره کرد. فصل برداشت این محصول اواخر تابستان می باشد. نکته مهم در رابطه با پسته صادراتی احمد آقایی ، صادرات بیش از 90% این محصول به خارج از کشور می باشد.

 

حتما بخوانید : بهترین پسته ایران

انواع پسته صادراتی

 

پسته صادراتی اکبری

پسته صادراتی اکبری از شناخته شده‌ترین و معروف‌ترین انواع پسته‌های صادراتی ایران در جهان به شمار می‌رود. این پسته از پسته‌های خندان است و در سایر کشورهای جهان با عنوان پسته ایرانی شناخته می‌شود. این پسته دارای سایزی کشیده و یا بسیار کشیده است. پسته صادراتی اکبری در سایزهای 20 تا 28 کشت و تولید می‌شود. خراسان رضوی، کرمان، سمنان، یزد از شهرهای کشت این نوع پسته صادراتی هستند اما بیشترین میزان تولید این محصول در منطقه کرمان است.

پسته اکبری بیش از سایر انواع پسته بر روی درخت می‌ماند تا زمان رسیدن و برداشت این محصول فرا برسد. یکی از اشکالاتی که ممکن است در زمینه این محصول صادراتی پیش آمد کند این است که امکان دارد در روزهای آخر برداشت محصول، پسته دچار آفت شود بنابراین باید مراقبت‌های لازم را در این زمینه به عمل آورد.

برخی ویژگی های پسته ایرانی اکبری :

  • کشیده‌ترین و خوش فرم ترین رقم پسته
  • مناسب برای طراحی یک آجیل لوکس
  • مناسب برای صادرات به کشورهای تجمل‌گرایی مثل کشورهای عربی

انواع پسته صادراتی

 

پسته صادراتی فندقی یا اوحدی

بیشترین میزان صادرات پسته ایران پسته خندان فندقی است که به آن پسته اوحدی نیز گفته می‌شود. این نوع از پسته برای تولید انواع فرآورده‌های صادراتی و برای صادرات به کشورهای دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. پسته فندقی در سایزهای 28 تا 40 تولید و کشت می‌شود. این نوع از پسته صادراتی تقریبا در تمامی شهرهای ایران و استان‌هایی که تولید کننده پسته هستند به عمل می‌آید و قابل بهره برداری است. اما استان کرمان، قطب تولید این محصول به شمار می‌رود.

پسته‌های فندقی، جثه‌ای ریز دارند و برای صادرات به کشورهای اروپایی، مناسب‌تر هستند و هم‌چنین این نوع از پسته، بهترین نوع پسته صادراتی ایران به اتحادیه اروپا نیز به شمار می‌رود.

پسته فندقی دارای مغزی سبزرنگ است. زمانی که میوه به طور کامل می‌رسد، مغز آن به رنگ قرمز دیده می‌شود. در حالت خشک اندازه عرض آن چیزی حدود 11 میلیمتر است  و قطر آن به 11.6 میلیمتر خواهد رسید.

 

پسته صادراتی کله قوچی

پسته صادراتی کله قوچی با نام تجاری جامبو در جهان شناخته می‌شود یکی از انواع پسته ایرانی صادراتی می باشد. این نوع از پسته از درشت‌ترین انواع پسته صادراتی ایرانی است و از پسته‌های خندان به شمار می‌رود. پسته کله قوچی صادراتی در سایزهای 20 تا 28 قابل کشت و بهره برداری است. این پسته به دلیل حجم بالای تولید آن در کشور، در مقایسه با انواع دیگر پسته از قبیل پسته اکبری، قیمتی بسیار مناسب‌تر نیز دارد.

این نوع پسته جزو خانواده‌ی پسته فندقی است، درحالی‌که نسبت به آن درشت‌تر بوده و انس پایین‌تری دارد و به خاطر همین ویژگی محبوبیت دارد.

پسته کله قوچی برای استفاده و صادرات به تمامی کشورها به جز کانادا، هند و عراق، مناسب است. این نوع از پسته مناسب برای صادر شدن به کشور آلمان است. از میان انواع پسته‌های صادراتی ذکر شده، پسته‌های اکبری، بادامی و احمد آقایی، بیشتر مناسب صادرات به کشورهای عربی شناخته می‌شوند.

اگر خریدار پسته هستی ،  از بین آگهی ها اقدام به خرید پسته کن !

 

پسته صادراتی شاه پسند دامغان

شهر دامغان پس از رفسنجان، بزرگ‌ترین تولید کننده پسته در ایران به شمار می‌رود. در این منطقه انواع پسته‌های صادراتی نیز به عمل می‌آید. پسته شاه پسند دامغان، یکی از انواع این پسته‌های صادراتی است. این نوع از پسته بسیار مرغوب و با کیفیت است. از نظر ظاهری، این پسته، کشیده است و مغزی شبیه بادام دارد. پسته شاه پسند، دیر گل است و در اواخر شهریور ماه برداشت می‌شود. مغز پسته شاه پسند، رنگی روشن دارد و درصد خندانی آن نیز بالا است. این پسته معمولا در دامغان به صورت عمده تولید می‌شود و به صورت عمده و خام هم به فروش می‌رسد. مشتریان خارجی، این نوع از پسته را به دلیل کیفیت بالا و طعم خوبش می‌پسندند.

 

پسته صادراتی عباسعلی

یکی دیگر از انواع پسته صادراتی عباسعلی میباشد که در دامغان کشت و بهره برداری می‌شود. این پسته پسته‌ای خندان است و به صورت‌های خام و تفت داده شده و نمکی به سایر کشورهای جهان صادر می‌شود. پسته عباسعلی ظاهری کشیده دارد و سفید رنگ است. قیمت مناسب، اندازه آن، طعم خوب و … باعث شده تا این نوع از پسته، پسته‌ای مرغوب و مناسب صادرات باشد.

این پسته‌‌ که از خانواده‌ی پسته احمد آقایی می باشد، از پسته‌های اکبری کوچک تر و از پسته‌های فندقی بزرگ‌ترند.

 

پسته صادراتی خنجری

یکی دیگر از انواع پسته‌های صادراتی ایران، پسته خنجری است. محل کشت و بهره برداری این پسته نیز شهر دامغان است. این نوع از پسته همان طور که از نامش هم مشخص است شبیه به خنجر است و دارای قوسی کشیده در یک طرف آن است. پسته خنجری از نظر وزن مغز، نسبت به سایر انواع پسته‌های صادراتی، سنگین‌تر است و رنگی تیره‌تر دارد. پسته خنجری دامغان نسبت به سایر انواع پسته‌ها دیرتر گل می‌دهد چنانچه در 20 فروردین ماه، شروع گل دهی آن است اما نسبت به بقیه زودرس‌تر است.

 

پسته صادراتی مغز قرمز

در میان انواع پسته‌های صادراتی، این نوع از پسته زودرس‌ترین است. رنگ پوست رویی این پسته بر خلاف دیگر پسته‌ها که سبزرنگ است قرمز است و باردهی بسیار بالایی دارد و درصد پوکی آن بسیار کم است.

 

بهترین نوع پسته صادراتی 

با همه ی توضیحاتی که در بالا دادیم حتما متوجه شده اید که چه پسته ای ، بهترین نوع پسته صادراتی می باشد. ولی به طور خلاصه می توان گفت که پسته های فندقی ، احمد آقایی ، کله قوچی و اکبری ( به ترتیب ) جزء بهترین انواع پسته صادراتی است که به کشورهای مختلف صادر می گردد. معمولا پسته های فندقی و کله قوچی بیشتر به اروپا صادر می شود و پسته های احمد آقایی و اکبری به کشورهای حوزه خلیج فارس.

 

پسته صادراتی ایران به چه کشورهایی صادر می شود؟

بازار های آسیا ، اروپا ، آفریقا و آمریکا جزو مقاصد پسته صادراتی ایران می باشد . البته بازار اروپا نسبت به سم آفلاتوکسین حساسیت بالایی دارد و صادرات به اروپا نیازمند اخذ گواهی های مختلف می باشد. بازار آمریکا و کانادا کمترین میزان خرید پسته از ایران را دارا می باشند و بیشتر پسته ایرانی به مناطق جنوبی آمریکا صادر می گردد. جهت آشنایی بیشتر با صادرات این محصول ، مقاله “صادرات پسته” را ملاحظه فرمایید.

 

کلام آخر

در این مقاله با انواع پسته ایرانی آشنا شدیم فهمیدیم چه پسته هایی دارای بیشترین ارزش برای صادرات هستند. اگر نکته یا مطلبی دارید که از قلم ناقص ما افتاده ، عذر ما را پذیرا باشید و در قسمت نظرات ، دیدگاه و نکات خود را با ما و سایر کاربران نئوفارم در میان بگذارید.

 

آخرین آگهی های پسته

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *