آشنایی با بهترین پسته‌ ایران و شناخت انواع آن

 

بهترین پسته ایران : ایران را با پسته‌های خوشمزه و خوش‌ آب و رنگش در سرتاسر دنیا می‌شناسند. ایران به خاطر داشتن آسمان آفتابی و زمستان‌های نه چندان سرد بهترین مکان برای پرورش و تولید پسته‌های باکیفیت است. در ایران پسته‌های محلی را با نام‌های مختلفی می‌شناسند و در مدل‌های خام، بو داده و نمک‌دار در بازار یافت می‌شود. اکنون وقت آن رسیده که با بهترین پسته‌ ایران آشنا شویم.

امروزه آمار و تحقیقات نشان می‌دهد که بیشتر از 70 درصد تولید پسته در جهان سهم ایران است. پسته‌های ایران در دسته بندی تجاری از نظر شکل به دو مدل کشیده و گرد تقسیم بندی می‌شوند. حدود 70 سال پیش کشاورز ایرانی به نام آقای اوهدی برای بار اول پسته‌ی نوع گرد را در رفسنجان تولید کرد. پسته‌ی دامغان با مغز چرب، پسته‌ی قزوین با رنگ سبز خاص و پسته‌ی رفسنجان با طعم لذیذ انواعی از بهترین پسته‌ ایران به شمار می روند.اما امروزه سهم بهترین پسته‌ ایران در صادرات به خارج از ایران به ترتیب : پسته‌ی گرد 40%پسته‌ی کله قوچی 33%پسته‌ی آقایی 12%  پسته‌ی اکبری 15%

فروش عمده پسته در بازار پسته نئوفارم

 

پسته‌ی گرد، بهترین پسته ایران

این مدل پسته با نام پسته‌ی فندقی هم شناخته می‌شود چرا که از لحاظ شکل ظاهری شبیه به فندق گرد است. این مدل پسته ( بهترین پسته ایران ) از دیگر انواع پسته‌ها قد کوتاهتری داشته و مغز گردتری دارد. از نظر طمع و کیفیت بسیار خوب و قابل قبول است و پوسته‌ی بیرونی آن کرم رنگ مایل به استخوانی است.

این پسته اقتصادی‌تر از سایر مدل‌هاست چون قیمت مناسب‌تری نسبت به سایر مدل‌ها دارد. امروزه حرف اول از نظر مصرف داخلی و صادرات به خارج از ایران را می‌زند. همچنین بازار صادرات پسته‌ی کله قوچی در کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار محبوب است و به دلیل داشتن قیمت مناسب‌تر، کشورهای اروپایی بیشتر خواهان خرید این مدل هستند.

 

پسته‌ی کله قوچی

این مدل به دلیل داشتن مغز بزرگ و گوشتی بودن شهرت یافته است. علت نام گذاری این مدل پسته به دلیل شبیه بودن واریته‌ی آن به سر قوچ است.(بهترین پسته ایران )  این مدل از پسته جزو بهترین پسته‌ ایران به حسا می‌آید چون سنگین‌ترین مغز پسته در جهان را دارد. کله قوچی در مقایسه با پسته‌ی گرد بزرگتر و بلندتر بوده و به دلیل چرب بودن مغز آن بسیار لذیذ است.

این اندازه بزرگ پسته‌ی کله قوچی سبب می‌شود که در هر کیلو تعداد پسته‌ی کمتری قرار گرفته و به همین دلیل قیمت آن بالاتر می‌رود. بهترین بازار صادرات پسته کله قوچی کشورهای اروپایی و آمریکا است اما از آنجا که این پسته قیمت بالاتری نسبت به پسته گرد دارد پس کشورهای اروپایی تمایل کمتری به خرید این مدل دارند. اما در بین کشورهای اروپایی آلمان بیشترین خواهان صادرات پسته‌‌‌‌‌‌ی کله قوچی در اروپا است.

 

پسته‌ی کشیده احمدآقایی

بیشترین سهم تولید پسته‌ی احمد آقایی مربوط به شهر رفسنجان است. ( یکی از بهترین پسته ایران ) این نوع از پسته در بین مردمان یونان و هند بسیار محبوب است و امروزه بهترین بازار صادرات در این دو کشور را تصرف کرده است. البته در آمریکا و ایتالیا نیز پسته‌ی آقایی در سال‌های اخیر محوبیت یافته و توانسته سهم زیادی از خرید پسته را به خود اختصاص دهد.

کشت این نوع از پسته به خاطر زمان کم تولید و کیفیت مناسب در بین کشاورزان ایرانی محوبیت پیدا کرده است. مغز این مدل پسته از لحاظ کشیدگی شبیه به مغز بادام است و پوست دور مغز آن سفید رنگ است. مغز این مدل پسته بادامی شکل است اما پوسته‌ی آن زیاد باز نیست به همین دلیل پوست کندن و خوردن آن به راحتی پسته‌ی اکبری نیست یا به اصطلاح پسته‌ی خندان نیست.

 

پسته‌ی اعلای اکبری

از لوکس‌ترین و مجلسی‌ترین نوع پسته در ایران است (بهترین پسته ایران ) که اخیرا توانسته سهم زیادی از صادرات به کشورهای حاشیه‌ی خلیج فارس را به خود اختصاص دهد. زیرا اولویت انتخاب پسته برای کشورهای عربی ظاهر درشت و چربی مغز است که همین امر سبب محبوبیت پسته‌ی اکبری در بین آن‌ها است. مغز این مدل پسته بسیار کشیده شبیه به مغز بادام است و به دلیل باز بودن زیاد پوسته‌ی آن پوست کردن و خوردن آن بسیار راحت است.

این مدل پسته به دلیل باز بودن زیاد پوسته‌ی آن به پسته‌ی خندان نیز معروف است. طعم لذیذ این مدل پسته آن را به یکی از بهترین پسته‌ی ایران تبدیل کرده است. شکل ظاهری زیبا و کشیده در کنار طعمی دلپذیر پسته‌ی اکبری را به عضو همیشگی آجیل ایرانیان برای جشن ها، اعیاد و مراسم خاص مبدل کرده است. البته فراموش نشود که این مدل پسته گران قیمت‌تر از دیگر مدل های موجود در بازار ایران است .

 

پسته‌ی شهر نوق

یکی از مدل‌های پسته‌‌ی قدیمی در شهرهای اطراف رفسنجان به نام نوق، پسته‌ای گوشتتی با پوستی سفید رنگ است. از نظر شکل ظاهری شبیه به پسته‌ی اکبری بوده و بادامی شکل است، اما در زمان قیاس کیفیتی در رده‌‌ای پایین‌تر از پسته‌ی اکبری قرار می‌گیرد.

 

پسته‌ی شهر قزوین

طبق آمار و ارقام اعلام شده از سوی سازمان جهاد کشاورزی از نظر تولید پسته استان قزوین در جایگاه سوم کشور قرار گرفته است. این مدل پسته در شهر قزوین به پسته‌ی کله بزی شهرت دارد. مغز این پسته بسیار سبز رنگ بوده ولی در شکل ظاهری کوتاه قد است.

رنگ ظاهری سبز جذاب و وجود املاح معدنی که سبب کیفیت بالای پسته‌ی قزوین می‌شود این محصول را یکی از کاندیداهای اصلی صادرات به کشور‌های آسیای میانه نموده است و همچنین در بازار‌های داخلی ایران هم از محبوبیت پانزده درصدی برخوردار است.

 

پسته‌ی شاه پسند شهر دامغان

یکی از انواع بهترین پسته‌ ایران به شمار می‌رود که در حوزه‌ی تجارت سهم کوچکی از صادرات به خارج از ایران را به خود اختصاص داده است. از نظر شکل شبیه به بادام بوده ولی کشیدگی و کیفیت پسته‌ی اکبری و پسته‌ی آقایی را ندارد اما از نظر مزه طعم لذیذی دارد.

 

پسته‌ی خنجری شهر دامغان

شاید برای شما جالب باشد بدانید که علت نام گذاری این مدل پسته، قسمت انتهایی به لبه‌های پوست آن است که شبیه به خنجر است. یکی از انواع بهترین پسته‌ ایران پسته‌ی خنجری شهر دامغان است که از لحاظ شکل ظاهری شبیه به بادام است و چون از لحاظ کیفیتی تفاوت چندانی با پسته‌‌ی شاه پسند دامغان ندارد به همین دلیل به شکل مخلوط در بازار عرضه می‌شود.

 

در ادامه بخوانید : 

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *