فهرست مطالب

خرید و فروش عمده پسته اکبری

 

پسته اکبری، پسته‌ای با کیفیت بالا و شکل ظاهری زیبا (کشیده و حوش فرم) است که در سرتاسر دنیا، طرفداران بسیاری دارد، درواقع رقم پسته اکبری جزو سه رقم اصلی پسته ایران است ودر بازار داخلی برپایه‌ی اطلاعات آماری بیشتری نوع پسته‌ای که خرید و فروش می‌شود بوده است. این پسته در کنار مزایای ذکر شده به این علت که درخت آن هر چندسال محصول می‌دهد و جزو محصولات دیررس است که جزو معایب و مشکلات تولید آن به حساب می‌آید، هم‌چنین دارای حساسیت بسیارزیاد نسبت به آب و هوا و شرایط کشاورزی نیز هست. مجموع این مسائل باعث شده که قیمت عمده پسته اکبری نسبت به سایر انواع در سطح بالاتری باشد.

 

خرید و فروش عمده پسته در نیازمندی های نئوفارم

 

خرید پسته اکبری

پسته اکبری مربوط به شهر رفسنجان است و انتخاب این اسم برای آن احتمالا به دلیل اسم یک شخص خاص بوده اما روایت اصلی و قابل استنادی  درباره‌ی این موضوع جود ندارد و تنها حکایتی در شهر انار وجو دارد، که مردی به نام اکبر آقا با تلاش زیاد در جهت پیوند زدن انواع پسته این نوع را ایجاد کرده و به علت شمایل زیبا به نام این فرد شهرت پیدا کرده است. برخی به این نوع پسته عبدالهی هم می‌گویند و با وجود آن که رفسنجان شهر اصلی تولید آن است ، در شهرهای فیض آباد خراسان، و منطقه انارسیرجان هم به کشت آن مشغول هستند.

 

فروش پسته اکبری و مزایای پسته اکبری

 • کشیده‌ترین و خوش فرم ترین رقم پسته
 • مناسب برای طراحی یک آجیل لوکس
 • مناسب برای صادرات به کشورهای تجمل‌گرایی مثل کشورهای عربی

درحقیقت طعم این پسته هم بسیار مطلوب است اما تفاوت اصلی آن با انواع دیگر و مهم‌ترین وجه تمایز اش در شکل ظاهری آن است، بنابراین هرزمان لوکس بودن یک بسته‌ی آجیل اولیت باشد، اولین و تنها گزینه پسته اکبری خواهدبود.

 

خرید عمده پسته اکبری و ویژگی‌های آن

 • رنگ پوشش جلویی مغز پسته باید، بنفش قهوه‌ای باشد
 • رنگ پسته در هنگام رسیدن قرمز روشن است
 • رنگ غالب مغز پسته زرد کمتر است
 • رنگ پوست استخوانی معمولا کرم تیره دیده می‌‌شود

رنگ پسته اکبری در هنگام صادرات محصول بسیار مهم است و در تعیین قیمت عمده پسته اکبری نقش زیادی را ایفا می‌کند.

 

خرید و فروش پسته اکبری و درجه‌بندی کیفی آن

۱-طبیعی خندان: پسته‌ای که به صورت طبیعی و بدون دخالت مستقیم برروی درخت خندان یا سرباز شده است و نشان از رسیده بودن پسته دارد که قطعا در تعیین کیفیت و قیمت عمده آن موثر است.

۲-پسته درجه دو: مخلوطی از پسته‌ی خندان و طبیعی( سربسته) که به سبب کاهش قیمت به بازار عرضه می‌شود.

۳– پسته درجه سه یا آبخندان: این نوع پسته در اثر یک فرآیند غیر طبیعی مثل قراردادن محصول در دماهای متضاد خندان می‌شود و با وجود ظاهر زیبا و استفاده‌ی راحت به کیفیت محصول آسیبی جدی وارد شده است.

 

فروش عمده پسته اکبری

پسته اکبری ( فروش عمده پسته اکبری ) جزو پرفروش‌ترین انواع پسته‌ی بازار داخلی ایران بوده است، اما در سال‌های اخیر با تورمی که در بازار ایران ایجاد شد، قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده و به علت قیمت عمده بالاتر این محصول کمی از میزان مخاطبین و خریداران آن کاسته شده.

بهترین زمان برای خرید عمده پسته اکبری در ایران بلافاصله بعد از فصل برداشت این محصول است، دراین زمان به دلیل وفور محصول قیمت خرید عمده هم کاهش می‌یابد. درکنار آن محصول تازه‌تری هم خریداری می‌کنید. به همین منظور مهرماه را به عنوان ماه خرید عمده‌ی آن بلافاصله بعد از برداشت می‌دانند و بعد از طعم‌دار کردن و فرآوری آن را به بازار عرضه می‌کنند. اواخر سال و در فصل زمستان، بیشترین خرید آجیل و پسته اکبری توسط مردم صورت می‌گیرد.

قیمت عمده پسته اکبری مثل سایر محصولاتی که از ایران صادر می‌شوند، براساس قیمت پسته جهانی تعیین می‌شود. همان‌طور که ذکر شد، این پسته نسبت به سایر انواع از قیمت بالاتری برخوردار است و دلیل آن را کیفیت بالاتر و تولید کمتر آن می‌دانند. از مهم‌ترین عواملی که بر قیمت خرید پسته اکبری موثر هستند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قیمت جهانی پسته
 • میزان انس پسته ( هرچه قدر کمتر باشد، قیمت بالاتر می‌رود)
 • رنگ پسته ( هرچه روشن‌تر باشد، قیمت بالاتر می‌رود)
 • نوع پسته

 

قیمت عمده پسته اکبری

درقسمت قیمت‌گذاری عمده پسته اکبری اشاره کردیم که پسته اکبری جزو محصولات صادراتی ایران است. اگر نگاهی به لیست مهم‌ترین اقلام صادرشونده از ایران بیندازید، متوجه می‌شوید که نام پسته همیشه در این میان دیده می‌شود. کیفیت و میزان تولید این محصول در سطحی قرار دارد که بتوان آن را به بازار جهانی عرضه کرد و بازار نتقاضی آن هم در سطح بسیار خوبی است.

البته باید اشاره کرد که پسته اکبری نسبت به سایر انواع پسته ( پسته احمدآقایی، فندقی، کله قوچی) صادرات کمتری دارد و دلیل عمده‌ی آن تولید محدود و قیمت بالاتر است، هرچند باز هم طرفداران خود را دارد و کشورهای هند و چین عمده‌ترین کشورهای واردکننده‌ی پسته اکبری از ایران هستند، اما به دلیل لوکس بودن و مطلوبیت آن برای یک آجیل لوکس، کشورهای عربی هم مقصد مناسبی برای آن به حساب می‌آیند و صادرات زیادی به کشورهای حاشیه‌ی خلیج فارس هم صورت می‌گیرد.

 

خرید بی واسطه پسته اکبری

برای خرید بی واسطه پسته اکبری می توانید از بازار نیازمندی های پسته نئوفارم استفاده کنید . کافیست به قسمت آگهی ها رفته و متناسب با قیمت و پسته مورد نظر خود اقدام به خرید بی واسطه پسته اکبری کنید .

آخرین آگهی های پسته

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *