مضرات پسته خام

پسته

17 دسامبر 2020

مضرات پسته خام چیست؟

 

مضرات پسته خام : پسته برای بدن انسان دارای فواید بسیاری است اما با وجود دارا بودن این خواص، مصرف بیش از حد پسته و یا مصرف این ماده خوراکی به صورت خام و یا بو نداده و یا تفت داده نشده، مضراتی را برای بدن مصرف کننده ایجاد می‌کند. در این مقاله قصد داریم به برخی از مضرات مصرف پسته به صورت خام اشاره کنیم.

قیمت عمده پسته در بازار نئوفارم

 

ایجاد مشکلات روده‌ای از اصلی‌ترین مضرات پسته خام

یکی از مضراتی که مصرف پسته به ویژه مصرف پسته خام برای بدن مصرف کننده ایجاد می‌کند ایجاد مشکلات روده‌ای برای بدن است. چراکه پسته‌ها دارای موادی به نام فروکتان هستند. فروکتان‌ها از مواد سمی به شمار نمی‌روند اما می‌توانند به سیستم گوارشی مصرف کننده، آسیب‌هایی را وارد نمایند. در نتیجه این آسیب‌ها فرد مصرف کننده دچار نفخ و اسهال می‌شود و یا با مشکلاتی از قبیل یبوست و دردهای شکمی مواجه می‌گردد. به ویژه بعضی از افراد نسبت به مصرف فروکتان‌ها حساسیت یا آلرژی دارند که با واکنش‌های شدیدتر و بیشتری هم مواجه می‌شوند.

 

هضم دشوار پسته خام

مغز پسته یکی از غنی‌ترین منابع از اسیدهای چرب است که برای بدن مصرف کننده دارای فواید بسیاری است اما چنانچه افرادی از این مغزها استفاده کنند که تری گلیسیرید خون بالایی دارند مصرف این ماده خوراکی برایشان به هیچ وجه مفید نیست بلکه دارای مضراتی (مضرات پسته خام ) نیز هست.

از طرف دیگر هضم پسته خام بسیار دشوار است و برای افرادی که دارای مشکلاتی در معده هستند اصلا مناسب نیست. خوردن زیاد مغز پسته نیز به دلیل گرمای طبع، باعث گرمی بیشتر بدن مصرف کننده می‌گردد و این عامل سبب میشود تا بدن وی با کهیر زدن به آن واکنش نشان دهد.

هم‌چنین بعضی از افراد با ایجاد دانه‌های قرمز رنگ بر پوست خود مواجه می‌شوند. برای بر طرف کردن این میزان از گرمی راهکارهایی وجود دارد که از آن جمله مصرف سرکه، انار ترش، مصرف برگ زردآلوی ترش و… است که با مصرف این مواد می‌توان از میزان گرمای مغز پسته خام و یا تفت داده شده کم کرد.

هم‌چنین مصرف پسته به صورت خام و یا بو داده برای افرادی که دارای مشکلاتی در کبد هستند و دچار نارسایی و ضعف در کبدند و هم‌چنین برای افرادی که به بیماری‌هایی نظیر نقرس دچار هستند و یا دیابت و ناراحتی کلیه دارند اصلا مناسب نیست.

 

ایجاد حساسیت یا آلرژی از پسته خام

بعضی از افراد نسبت به مصرف انواع مغزها و گروه‌های آجیل از قبیل بادام، گردو، بادام زمینی و… حساسیت نشان می‌دهند. این افراد باید از خوردن پسته چه به صورت خام و یا به صورت تفت داده شده نیز خودداری نمایند.( مضرات پسته خام ) زیرا این احتمال وجود دارد که به مصرف پسته نیز حساسیت داشته باشند.

از جمله علائم رایج آلرژی به آجیل و انواع مغزها از جمله مغز پسته خام، می‌توان به ایجاد لکه‌های قرمز روی پوست مصرف کننده، حالت تهوع، گرفتگی، استفراغ، خارش گلو، مشکل در تنفس و… اشاره کرد. در بعضی از مواقع این آلرژی بسیار خطرناک است و می‌تواند منجر به مرگ مصرف کننده نیز بشود.

در این صورت بدن افراد با شوکی به نام شوک آنافیلاکسی مواجه می‌گردد که یک واکنش آلرژیک است و می‌تواند زندگی مصرف کننده را تهدید نماید. این ماده می‌تواند در ابتدا باعث کاهش فشار خون مصرف کننده شود و پس از آن به بیهوش شدن وی بینجامد و در ادامه به ضعیف شدن ضربان قلب وی منجر شود و نهایتا مرگ او را به همراه داشته باشد.

 

افزایش خطر سنگ کلیه

مغز پسته حاوی مقداری اگزالات و هم‌چنین میتونین است. مصرف بیش از حد پسته به صورت خام (مضرات پسته خام ) و یا تفت داده شده می‌تواند منجر به ابتلا به سنگ اگزالات کلسیم و هم‌چنین ابتلا به سنگ کلیه کیستین گردد. بنابراین باید در مصرف پسته چه به صورت خام و یا به صورت بو داده حدی را رعایت کرد.

 

خطر آلوده شدن به باکتری سالمونلا

یکی از باکتری‌هایی که ممکن است پسته را آلوده کند (مضرات پسته خام ) و مصرف آن را برای فرد مصرف کننده خطرناک گرداند باکتری سالمونلا است. اگر پسته آلوده به این نوع از باکتری باشد و مصرف شود ممکن است برای فرد، اسهال ایجاد شود. هم‌چنین مصرف این ماده برای افرادی که دارای ضعف در سیستم ایمنی بدن هستند بسیار خطرناک است و برای کودکان و به ویژه سالمندان دارای خطرات بسیار جدی است و یا حتی ممکن است به مرگ این افراد منجر گردد.

 

در نهایت پسته خام مضر است؟

چنانچه پسته به صورت تفت داده شده و یا بو داده مصرف شود این باکتری‌های مضر از بین خواهند رفت اما مصرف خام پسته و یا روش‌های ناصحیح تفت دادن، موجب می‌شود تا این باکتری‌ها از بین نروند و هم‌چنان باقی بمانند. بنابراین در این هنگام توجه کردن به روش‌های صحیح تفت دادن پسته و میزان زمان کافی برای این کار ضرورت دارد. از طرف دیگر در هنگام تفت دادن مغز پسته‌ها باید توجه کنیم که هیچ‌گونه ارتباطی بین مغز پسته‌های خام و تفت داده شده برقرار نشود چرا که این باکتری می‌تواند از مغزهای تفت داده نشده به مغزهای تفت داده شده منتقل گردد و آن‌ها را دوباره آلوده کند.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *